Сімейний лікар

Сімейний лікар - це професіонал, який спеціалізується на класифікації, профілактиці та лікуванні захворювань дітей і дорослих. Він може і має право лікувати всю родину. Залежно від ситуації, він здійснює свою лікарську практику або самостійно, або скеровує на додаткові дослідження (чи аналізи) до своїх колег, щоб правильно скласти схему лікування.

Багато людей плутають сімейного лікаря з терапевтом. Головна їхня відмінність полягає в тому, що сімейний лікар здатний надавати значно більший обсяг медичної допомоги. У нього є спеціальні знання з різних суміжних лікарських профілів (спеціальностей). У багатьох випадках це унеможливлює необхідність звертатися до великої кількості лікарів і дає змогу грамотно діагностувати захворювання, а також скласти для нього лікування за допомогою всього однієї людини - сімейного лікаря.

Незважаючи на те, що професійний сімейний лікар має можливість діагностування досить широкого спектра захворювань (від алергій і бронхітів до аритмії та шлункової інфекції), у важчих випадках він обов'язково залучить до лікування ще одного вузькопрофільного лікаря. Сімейний лікар - дуже відповідальна людина, а тому ніколи не пропустить жодних серйозних симптомів і наслідків повз вуха.

За яких симптомів необхідна консультація сімейного лікаря

Сімейний лікар - це саме той перший фахівець, до якого пацієнт приходить на візит у міську державну або приватну клініку. Він зуміє скоординувати і спрямувати в потрібне русло в лікуванні того чи іншого захворювання. Якщо у вашій родині з'явилося кілька людей із різними недугами і ви б хотіли поправити здоров'я всіх одночасно - тоді записуйтеся до цього лікаря. Також існують симптоми, за яких не бажано, а просто вкрай необхідно здійснити візит до сімейного лікаря. Ось головні з них:
 
 • висока температура тіла (вище 38 градусів), лихоманка, озноб;
 • мокрий або сухий кашель, що не проходить, біль у горлі, часті хрипи;
 • зміна або повна втрата голосу;
 • труднощі в диханні, задуха, відчуття клубка в горлі;
 • алергічний висип, плями на тілі;
 • зниження гостроти слуху, зору або нюху;
 • кровохаркання;
 • зелені або жовті виділення з носа або горла;
 • біль у вухах;
 • біль у грудях, різке поколювання в ділянці серця;
 • біль у шлунку, печія, нудота, розлад, гикавка;
 • різкі перепади в артеріальному тиску;
 • запаморочення, слабкість;
 • тривале безсоння, відчуття тривоги і депресивного настрою;
 • свербіж на будь-якій із ділянок тіла;
 • перепади в настрої;
 • відчуття швидкої стомлюваності, постійне відчуття сонливості;
 • стріляючий або гострий біль у ділянці хребта;
 • зміни стану шкіри (поява вугрового висипу, зайвої пігментації, сильної сухості).

Якщо у вас присутнє хоча б одне з цих захворювань, але ви ніяк не наважувалися піти до лікаря і не знали взагалі, до якого лікаря йти, тоді саме час записатися до сімейного лікаря або викликати його додому. Це допоможе зберегти ваше здоров'я і якнайшвидше встановити всі неполадки в організмі.


Що лікує сімейний лікар

Сімейний лікар може вправно поставити діагноз і вилікувати серйозні або сезонні інфекційні захворювання (наприклад, грип та ГРЗ), відновити шлунок після харчових отруєнь і дизентерії, визначити кашлюк, кір, скарлатину, вітрянку в дитини, зайнятися поліпшенням сну в пацієнтів із безсонням, виявити вчасно ревматичні хвороби, скоординувати жінку на похід до гінеколога. Сімейний лікар здійснює лікувальну терапевтичну практику, а також координуючу.

До точних захворювань, які піддаються лікуванню сімейним лікарем, відносять такі недуги:
 
 • Хронічна втома.
 • ГРВІ та застудні захворювання.
 • Захворювання серцево-судинної системи.
 • Порушення в шлунково-кишковому тракті.
 • Порушення обміну речовин.
 • Бронхо-легеневі захворювання організму.
 • Хвороби нирок.
 • Неврологічні проблеми.
 • Безсоння.
 • Болі в спині.

Якщо у вас є хоча б одне з цих захворювань, але ви ніяк не наважувалися піти до лікаря і не знали взагалі, до якого лікаря йти, тоді саме час записатися до сімейного лікаря або викликати його додому. Це допоможе зберегти ваше здоров'я і якнайшвидше встановити всі неполадки в організмі.

Як проходить відвідування у сімейного лікаря

У кожного лікаря є свої особливості прийому пацієнта. Сімейний лікар також має певний протокол фахівця, якого він дотримується. На самому початку він складе анамнез хвороби з вашою допомогою. Ви розповісте йому всю інформацію про те, що вас турбує, яка історія вашої хвороби, які у вас є скарги на даний момент. Потім він оглядає пацієнта за допомогою простих терапевтичних методів. Це може бути легке постукування порожнин, прослуховування легенів, огляд горла, пальпація внутрішніх органів, оцінка зовнішнього вигляду хребта. Після подібних маніпуляцій сімейний лікар внесе всі ваші дані та свої особисті спостереження до медичної карти і визначить, чи є показання для госпіталізації. Якщо їх немає, тоді він виокремить основні чинники розвитку вашого захворювання й оформить лікарняний лист. У ньому можуть бути призначені як процедури і лікування на певний період часу, так і направлення на додаткові дослідження для більш точного визначення діагнозу. Триває консультація в середньому, як і в інших фахівців, не більше 40 хвилин.

Які процедури виконуються в рамках спеціалізації сімейного лікаря

Насамперед, сімейний лікар - це людина, якій ви можете повністю довірити своє здоров'я. Це ваш особистий менеджер на сторожі вашого самопочуття. З ним ви можете обговорити свої хвороби, знайти вихід у вирішенні лікування близької людини, проконсультуватися з приводу розвитку вашої дитини. Основна мета такого терапевта - це поліпшити ваше здоров'я, не запустити серйозне захворювання і стати зв'язувальним ланцюгом між вами та іншими лікарями вужчого спектра (якщо в цьому є гостра потреба). Процедур як таких сімейний лікар не проводить. Він здійснює лише загальний огляд вашого тіла. Винятком бувають ті випадки, коли сімейний лікар підвищує свою кваліфікацію та має знання у сфері лікувального масажу. Тоді він може надати вам також ці медичні послуги, якщо вони показані у вашому випадку.

Як підготуватися до прийому сімейного лікаря

Якщо у вас має бути первинна консультація у сімейного лікаря - тоді важливо знати про те, що цей фахівець приділяє достатньо уваги детальній бесіді з вами. Він ставитиме багато запитань, щоб поставити правильний діагноз. Також не варто лякатися, якщо він захоче дізнатися про ваші попередні походи до лікарів. Це може допомогти розглянути динаміку, дізнатися особливості вашого організму і скласти правильну схему лікування. Якщо вам не сподобаються підібрані медичні препарати, якщо ви маєте особистий негативний досвід із чимось із них або якщо ви просто не довіряєте певній фірмі - ви можете сміливо заявити про це вашому лікареві. Він не наполягатиме на своєму і підбере інші ліки. Виписати лікування сімейний лікар зможе тільки після того, як ретельно вивчить всю історію вашої хвороби. Тому не хвилюйтеся, якщо вам потрібно буде пройти додаткові дослідження крові або інші процедури на медичному обладнанні. Це все робиться тоді, коли лікар не хоче припуститися помилки в постановці діагнозу і намагається упевнитися у своїх спостереженнях.

Перед походом до сімейного лікаря підготуйте заздалегідь усі знімки та аналізи, що є у вас на руках, випишіть симптоми, що вас турбують, і вкажіть складові ліків, на які у вас були непередбачувані алергічні чи інші неприємні реакції. Якщо консультацію проходитимете не тільки ви, тоді підготуйте дві окремі папки з вищевказаними даними.
 
Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті