Терапія

         Лікарів терапевтичного спрямування часто недооцінюють і думають, що лікар-терапевт здатний тільки консультувати та лікувати такі захворювання, як грип та ГРВІ. Це зовсім не так. До повноважень фахівця-терапевта можна включити діагностику причин і прогресування хвороби, лікування недуг різних органів і систем, а також направлення пацієнта саме до того вузькопрофільного професіонала, який допоможе в потрібній ситуації.

Лікар-терапевт - це обличчя кожного медичного закладу, бо саме з нього починається первинна консультація та огляд пацієнта. Саме від високого професіоналізму терапевта залежить правильність діагнозу та майбутня схема лікування. Лікарі-терапевти - це ті професіонали своєї справи, яким люди довіряють не тільки себе, а й свої сім'ї (від найменших до найдоросліших родичів).

Терапевтів поділяють на лікарів загальної практики, а також на дорослих і дитячих фахівців. Досвід безпосередньо залежить від стажу роботи. Лікар-терапевт може легко виявити захворювання видільної системи, хвороби органів травного тракту, захворювання легенів, порушення в серцево-судинній системі, патології опорно-рухового апарату, ознаки депресії, що починається, або іншого пригнічувального психологічного стану.

Звернутися до терапевта вчасно - це означає вберегти своє здоров'я, поправити його і тримати свій організм під контролем.

За яких проблем необхідне відвідування лікаря-терапевта

Самостійне неконтрольоване лікування будь-яких захворювань, вживання невідомих ліків або БАДів, самодіагностика хвороб не тільки може не допомогти, а й здатна завдати непоправної шкоди здоров'ю людського організму. Огляд, діагностика та постановка точного діагнозу - це робота професіонала, який має достатньо знань і досвіду в цій сфері. Якщо у вас погіршився загальний стан здоров'я, якщо ви підозрюєте в себе певну недугу, якщо ви впевнені, що маєте проблему, але не знаєте, до якого саме лікаря варто звернутися, - тоді ви можете спокійно записатися на консультацію до лікаря-терапевта. Він допоможе вам розібратися з цими ситуаціями. Також існує список симптомів, з якими можна призначити візит до лікаря терапевтичного спрямування. Ось ці симптоми:

 
 • часті головні болі будь-якого характеру (гострі, потиличні, ті, що не минають);
 • хронічна втома, слабкість протягом усього дня;
 • відсутність апетиту або неконтрольоване, безпричинне підвищення апетиту;
 • болі в ділянці хребта;
 • гарячковий стан, температура тіла вище 37 градусів;
 • різкі перепади в артеріальному тиску;
 • аритмія;
 • сухий або мокрий кашель, що довго не проходить;
 • прояви алергічного характеру на тілі;
 • біль у грудній клітці, що здавлює;
 • болі в шлунку після отруєння.

Будь-яка з вищевказаних проблем вимагає до себе особливої уваги і спостереження лікаря. Лікування буває ефективним у тому разі, коли воно почалося практично разом із початком хвороби.

Що лікує лікар-терапевт

Прийшовши до лікаря-терапевта, людина не завжди може правильно розповісти про свої симптоми і не завжди простежує больові точки в тілі, які дають про себе знати. У таких ситуаціях фахівець детально оглядає пацієнта, проводить пальпацію (професійне обмацування) тіла і, зважаючи на ситуацію, призначає лікування або направляє до лікаря з вужчою медичною спеціалізацією. Лікар-терапевт не може лікувати серйозні вади серця, ускладнені патології в опорно-руховій системі, але його спектр діагностики та лікування досить широкий. До його компетенції входить лікування таких систем людського організму:

 
 • Серцево-судинна система (перепади тиску, аритмія).
 • Сечовидільна система (цистити).
 • Дихальна система (бронхіт, пневмонія, трахеїт, ларингіт).
 • Травна система (харчові отруєння, інфекційні захворювання ШКТ, позбавлення від гельмінтів).
 • Неврологічна система.
 • Ендокринна система.
 • Захворювання крові.
 • Хвороби суглобів (не ускладнені).

Крім того, лікар-терапевт займається лікуванням людей з ожирінням, із загостренням хронічних захворювань, а також працює з людьми, які мають такі специфічні симптоми:
 
 • хронічна втома,
 • висипання на тілі та обличчі,
 • порушення сну,
 • сонливість,
 • авітаміноз,
 • головний біль будь-якого характеру,
 • набряки тіла,
 • депресивний стан.

Як проходить відвідування в лікаря-терапевта

Первинна консультація у терапевта ніколи не приносить неприємних відчуттів. Вона більше схожа на тривалу і детальну бесіду про стан вашого здоров'я. Спочатку лікар-терапевт захоче ознайомитися з медичною документацією (ваші минулі аналізи, знімки, призначення лікаря, медична карта з історією хвороби). Потім він розпитає вас про скарги, симптоми, дізнається про те, як ви почувалися протягом останнього тижня, попросить показати місця локалізації хворобливих відчуттів. Також лікар обов'язково поцікавиться вашим способом життя, наявністю або відсутністю шкідливих звичок, генетичною схильністю до певного виду хвороб. Це важлива інформація для подальшого лікування. Після детальної розмови та збору інформації про ваш стан терапевт перейде до огляду. Огляд триває недовго і не містить жодних болісних процедур. Лікар може прослухати ваші легені, зробити пальпацію тіла, оглянути болючі ділянки тіла. Далі ви почуєте всі його підозри та поради щодо вашого стану і зможете спільно скласти план лікування (з урахуванням ваших індивідуальних особливостей, алергічних реакцій тощо). Якщо лікар вважатиме за потрібне провести додаткові аналізи крові або додаткові дослідження за допомогою обладнання (для точнішої постановки діагнозу), тоді він може видати вам перелік того, що потрібно зробити перед другою консультацією. Триває первинна зустріч із лікарем не більше 40 хвилин (у виняткових випадках - 60 хвилин).

Які обстеження призначаються в рамках спеціалізації лікаря-терапевта

Лікар терапевтичного медичного спрямування насамперед проведе не обстеження, а огляд свого пацієнта. Він ознайомиться з медичною картою (якщо такої немає, тоді створить її), а після - виконає деякі прості маніпуляції, які розкажуть більше про стан людини. Лікар послухає дихання і стан легенів (чи немає хрипів), обмацає органи черевної порожнини, виміряє артеріальний тиск.

Якщо лікар-терапевт вважатиме за потрібне, то він направить пацієнта на загальне базове обстеження всього організму. Найчастіше воно включає основні аналізи крові, кардіограму та огляд. Триває подібне діагностування не більше двох годин, але зате допомагає виявити багато захворювань або запобігти їхньому розвитку.

Додатковими обстеженнями, на які може скерувати терапевт, можуть бути аналізи сечі та калу, УЗД певних органів, аналіз крові на статеві гормони, а також проходження додаткових консультацій в інших профільних лікарів (ендокринолога, гастроентеролога, кардіолога).

Після отриманих результатів усе залежить від індивідуальної ситуації, пацієнта та історії хвороби. Бувають випадки, коли терапевт може зайнятися лікуванням і оздоровленням організму людини самостійно, а буває - він повинен діяти спільно з іншим лікарем вузького профілю. У будь-якому з цих випадків людина отримує потрібну допомогу і схему лікування.

Як підготуватися до прийому лікаря-терапевта

Терапевт любить не просто вислухати, а детально розібратися в причинно-наслідковому зв'язку початку і перебігу хвороби. А тому йому обов'язково знадобляться ваші старі результати досліджень. Обов'язково підготуйте їх. Якщо таких немає, тоді перед візитом до лікаря ви можете уточнити в нього, які загальні аналізи вам потрібно мати при собі на руках. Також запишіть заздалегідь усі свої скарги і не соромтеся того, що ви можете відчувати проблеми відразу в декількох системах організму. Терапевт вивчає все тіло в цілому і здатний діагностувати зв'язок між симптомами багатьох органів. Не забудьте заздалегідь згадати або записати всі ліки, які вже приймали раніше. Це теж може допомогти в подальшому лікуванні. Мета лікаря-терапевта - допомогти вам. Не потрібно сильно хвилюватися під час зустрічі з ним, не потрібно думати, що він не здатен допомогти і не потрібно приховувати якихось окремих симптомів, які можуть виявитися ключовими для знаходження ефективного лікування.


 
Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті